(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 14:58

Samochód

(Nr 2408616)
Samochód

Marka i model:

Dacia Lodgy

Waga w kg (łączna):

1337.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 918.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lubeka, Niemcy

Od 23 lut 2018 do 27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Panki, Polska

Od 23 lut 2018 do 27 lut 2018