(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 11:48

samochod

(Nr 2410788)
samochod

Marka i model:

bmw 320d estate

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 294.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Fareham, PO15 5RF, Wielka Brytania

Od 27 lut 2018 do 2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Victoria Street, South Kesteven, NG31 7BE, Wielka Brytania

Termin elastyczny