(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 13:59

samochod

(Nr 2413588)
samochod

Marka i model:

land rover discovery

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2087.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bergerac, 24100, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Termin elastyczny