(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-27 10:43

Samochod (Nr 3297062)

Marka i model:

Samochod

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1013.00 km

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Weinähr, 56379, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Osie, 86-150, Polska

Termin elastyczny