(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Samochód Audi A5 Coupe z Oldenburg (Bremen) do PL (Nr 3583297)

Samochód Audi A5 Coupe z Oldenburg (Bremen) do PL

Marka i model:

Audi A5 Coupe

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 698.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Oldenburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Żabinek

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.