(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 08:50

SAMOCHÓD CIEŻAROWY MERCEDES ATEGO

(Nr 2636788)
SAMOCHÓD CIEŻAROWY MERCEDES ATEGO

Marka i model:

MERCEDES ATEGO

Waga w kg (łączna):

6000.00

Dystans: 404.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Springe, 31832, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kostrzyn nad Odrą, 66-470, Polska

Termin elastyczny