Samochód Kombi (Nr 6030457)

Samochód Kombi

Marka i model:

BMW E61

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1673.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Reading

Od 21 kwi 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Działdowo

Od 21 kwi 2020 do 31 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.