(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 15:25

samochód osobowy (Nr 2755616)

samochód osobowy

Marka i model:

bmw x5

Waga w kg (łączna):

2275.00

Dystans: 1820.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Östra Husby, 610 24, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czerniczyn, 22-500, Polska

Termin elastyczny