(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 15:55

Samochód osobowy plus dwa traktorki kosiarka

(Nr 2320532)
Samochód osobowy plus dwa traktorki kosiarka

Marka i model:

Kia sportage

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2665.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Foxford, F26 A392, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kleszczele, Polska

Termin elastyczny