(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 13:22

samochód osobowy seat leon (Nr 2413448)

Marka i model:

seat leon

Waga w kg (łączna):

1214.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2000.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rochdale, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kalwaria Zebrzydowska, 34-130, Polska

Termin elastyczny