(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 15:07

samochód van

(Nr 3001180)
samochód van

Marka i model:

ssangyong kyron

Waga w kg (łączna):

2200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1405.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Lyon, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny