(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 12:01

samochody

(Nr 3005460)
samochody

Marka i model:

audi a4 citroen c4 mitsubishi asx

Waga w kg (łączna):

4500.00

Budżet zlecenia [zł]:

4500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1848.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Marsylia, Francja

27 lip 2018

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny