(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 09:18

samochody osobowe

(Nr 2171265)
samochody osobowe

Marka i model:

opel astra

Waga w kg (łączna):

4000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 8064.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Katowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Akra, NE2 8AH, Ghana

Termin elastyczny