(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 19:09

samochów

(Nr 2406044)
samochów

Marka i model:

land rover defender

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2857.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny