(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Scielarka (Nr 4963962)

Marka i model:

Biso

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 448.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Rościszewko

Od 26 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych niejednokrotnie jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie jeździć po ulicach, gdyż ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Problem przedstawiać może jeszcze nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z naczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni posiadać należycie przystosowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli zestaw przewyższa dozwolone standardy gabarytami lub ciężarem, wymagane jest odebranie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

Cena przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być także czas transportu.