(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 10:51

Scooter

(Nr 2642812)
Scooter

Marka i model:

Yamaha XMax125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1824.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Aylesford, ME20 7BP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Casteddu/Cagliari, 08030, Włochy

Termin elastyczny