(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 15:06

Scooter (Nr 2753116)

Scooter

Marka i model:

YAMAHA XMAX ABS 125 2018

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 591.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, 08012, Hiszpania

2 cze 2018

Adres i termin dostawy

Torrejón de Ardoz, 28850, Hiszpania

3 cze 2018