Sea Ray (Nr 8030471)

Sea Ray
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Sea Ray
1000 x 320 x 340 cm
4800 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
4800 kg
Dystans
265 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Fryzja, Grou

Od 1 kwi 2022 do 9 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburgia, Roermond

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport jachtu

Aby uzyskać najlepszą wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dobrać właściwą naczepę oraz spełnić formalne zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest istotna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, które zostały zostawione na jachcie powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu żaglówki
Koszty przewozu jachtu zależne są na ogół od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.