(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seadoo jet skies x2 (Nr 4739172)

Seadoo jet skies x2

Długość [m]:

3500

Szerokość [m]:

1200

Wysokość [m]:

1000

Waga w kg (łączna):

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3169.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

26 lip 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, Clare, Ennis

1 sie 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” mieści się wiele różnych pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od niewielkich, jak: kajaki, motorówki, czy też większych jak: jachty. Przy transporcie łodzi motorowych, w głównej mierze tych mających większe gabaryty, fundamentalną kwestią jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi mieć świadomość czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia ciężaru, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca musi posiadać w ciężarówce aparat typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrze jest usunąć jak największą liczbę rzeczy nieprzymocowanych, a te które zostaną umocować tak, aby się nie ruszały. Warto mieć świadomość, że przedmioty luźne potrafią zniszczyć jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też jachtu najczęściej zależy od ciężaru, gabarytów oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy osobiście nie jesteśmy w stanie przewieźć łódkę, polecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ofertę, a w kilka chwil informacja zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą wypisany transport i zgłoszą swoje oferty. Dzięki temu na jednej platformie ma się dostęp do wielu ofert różnych firm transportowych. Czym wnikliwiej będzie przedstawiony ładunek, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w przedziale 0,3-0,5 zł/km. Cena motorówki zwykłego rozmiaru, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to zazwyczaj widełki od 2,5 do 3 zł/km.