Seat 133 (Nr 6689337)

Seat 133
Waga Sztuk:
Seat 133
Długość
345 cm
680 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 680 kg
Dystans 508 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ayllón

Od 2 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, El Vendrell

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.