Seat 1430 (Nr 7622610)

Seat 1430
Waga
Sztuk
Seat 1430
Długość
410 cm
ok.
925 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
925 kg
Dystans
2059 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

Od 20 maj 2021 do 24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 3 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.