seat alhambra (Nr 5764050)

seat alhambra

Marka i model:

Seat Alhambra

Waga w kg (łączna):

2540

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2837.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 24 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wien

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.