(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Altea (Nr 7606116)

SEAT Altea
Waga
Sztuk
SEAT Altea 1 Gen. (2004 - 2009) XL minivan 5-Drzwiowy
Długość
446 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
158 cm
ok.
1428 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1428 kg
Dystans
2369 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Ballymoney

Od 3 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pelplin

Od 27 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.