(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 09:03

Seat cordoba (Nr 2998800)

Seat cordoba

Marka i model:

Seat cordoba

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 33.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Woluwe-Saint-Lambert

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Drogenbos

Termin elastyczny