(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Cordoba (Nr 5741326)

Marka i model:

Seat Cordoba

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1064.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Gelderland, Lunen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.