(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 15:24

seat ibiza

(Nr 2408688)
seat ibiza

Marka i model:

seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3082.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cáceres, Hiszpania

10 mar 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny