(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Ibiza (Nr 3821667)

Marka i model:

Seat Ibiza

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1937.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Doncaster

Od 9 lut 2019 do 10 lut 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.