(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Ibiza (Nr 6473464)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 3 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 3-Puertas
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1192 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1192 kg
Dystans: 2117 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 26 sie 2020 do 2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 28 sie 2020 do 12 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.