SEAT Ibiza (Nr 6474479)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 4 Gen. (2008 - 2012) FR hatchback 3-Puertas
Długość
407 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1254 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1254 kg
Dystans: 1341 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 14 wrz 2020 do 24 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.