SEAT Ibiza (Nr 6629273)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 4 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
406 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1120 kg
Dystans 255 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 15 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 gru 2020 do 31 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.