SEAT Ibiza (Nr 6641646)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 3 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 3-Puertas
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1192 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1192 kg
Dystans
4382 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

10 lis 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Limerick, Limerick

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.