SEAT Ibiza (Nr 6657074)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 2 Gen. [restyling] (1996 - 2002) Hatchback 5-Puertas
Długość
385 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1065 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1065 kg
Dystans 1087 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 lis 2020 do 3 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 7 gru 2020 do 11 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.