(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SEAT Ibiza (Nr 6670520)

Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 3 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1192 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1192 kg
Dystans
948 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Finnentrop

Od 7 paź 2020 do 9 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Laryszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.