(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Ibiza (Nr 6725627)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
406 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1120 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 2 lis 2020 do 24 gru 2020

Adres i termin dostawy

Nikaragua, Managua, Managua

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.