SEAT Ibiza (Nr 6871158)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 3 Gen. [restyling] (2006 - 2008) Hatchback 5-Puertas
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1118 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1118 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 lut 2021 do 31 sty 2022

Adres i termin dostawy

Ekwador, Manabí, Manta

Od 31 mar 2022 do 30 kwi 2022


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.