(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Ibiza (Nr 7541354)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. (2008 - 2012) Hatchback 5-Puertas
Długość
405 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1077 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1077 kg
Dystans
2411 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.