SEAT Ibiza (Nr 7549521)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 2 Gen. (1993 - 1999) Hatchback 5-Puertas
Długość
381 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
142 cm
ok.
947 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
947 kg
Dystans
1680 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 6 wrz 2021 do 9 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 10 wrz 2021 do 15 wrz 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.