(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat leon (Nr 4477161)

Seat leon

Marka i model:

Seat leon

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Botos

Od 5 wrz 2019 do 10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Bordeaux

12 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.