(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Leon (Nr 5233402)

Marka i model:

Seat

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 832.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Neustadt An Der Weinstraße

Od 10 paź 2019 do 16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Miejska Górka

Od 11 paź 2019 do 17 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.