(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Leon (Nr 5282834)

Seat Leon

Marka i model:

Seat Leon

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2676.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Reus

Od 23 cze 2020 do 24 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.