(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

seat leon (Nr 5678859)

Marka i model:

Seat leon 2

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 643.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Ketzin/havel

Od 7 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wolbrom

Od 7 sty 2020 do 11 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.