(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Leon (Nr 6134253)

Seat Leon

Marka i model:

Seat leon

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Nagano, Shimosuwa-Machi

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

26 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.