(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Leon (Nr 7549303)

SEAT Leon
Waga
Sztuk
SEAT Leon 2 Gen. [restyling] (2009 - 2012) Hatchback 5-Puertas
Długość
431 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1310 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.