(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Leon 3 z HAMBURGA do Polski (Nr 4730348)

Marka i model:

Seat Leon 3

Waga w kg (łączna):

1415.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 525.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Żabinek

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.