(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

seat marbella (Nr 5263914)

seat marbella

Marka i model:

seat marbella

Waga w kg (łączna):

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1131.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 5 mar 2020 do 6 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 6 mar 2020 do 7 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.