(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 07:29

Seat Mii

(Nr 2115363)

Marka i model:

Seat Mii Cng

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 469.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Průhonice, 25243, Czechy

27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Zell am See, 5700, Austria

27 paź 2017