(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 00:50

Seat Toledo II

(Nr 2645104)
Seat Toledo II

Marka i model:

Seat Toledo II

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2148.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Leeds, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jarosław, Polska

Termin elastyczny