sedna 30 (Nr 7513740)

sedna 30
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
sedna 30
900 x 299 x 280 cm
3600 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3600 kg
Dystans
916 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 4 maj 2021 do 7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Burgenland, Weiden Am See

Od 11 maj 2021 do 14 maj 2021


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy otrzymać dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu jachtu. Wiedza o wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać właściwą przyczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem żaglówki, warto wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
Koszty przewozu łodzi żaglowej związane są na ogół od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.