(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Segelboot (Nr 5015918)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 26.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Eigeltingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Tuttlingen

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” mieści się wiele różnorakich łajb pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy transporcie łodzi motorowych, w szczególności tych mających większe gabaryty, znaczącą sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki transport łódki, musi wiedzieć czy ciężar przekroczy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik musi posiadać w pojeździe aparaturę typu: viaBox.

Przy transporcie łodzi - pomijając jej typ - dobrze jest zlikwidować jak najwięcej przedmiotów luźnych, a te których nie można usunąć zaczepić w taki sposób, aby się nie ruszały. Dobrze jest mieć świadomość, że elementy przemieszczające się potrafią zniszczyć żaglówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu najczęściej uzależniony jest od wagi, gabarytów jak i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy samodzielnie nie jesteśmy w stanie przetransportować łajbę, proponujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ofertę, a w parę sekund wieść zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą zadeklarowany transport oraz zaprezentują swoje oferty. Dzięki temu na jednym portalu ma się wgląd do wielu ofert rozmaitych firm transportowych. Czym sumienniej jest opisany transport, tym bardziej dopasowana będzie podana cena takiego przewozu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w zakresie od 0,3 do 0,5 zł/km. Koszt motorówki zwykłego rozmiaru, zwykle zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena dużego jachtu - to zazwyczaj zakres 2,5-3 złotych za kilometr.