(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Segelyacht 8m (Nr 6456280)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 854.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Zakrzewo

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

15 wrz 2020


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę i spełnić formalne wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu żaglówki
Koszty przewozu łodzi żaglowej zależne są przede wszystkim od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu małych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.